Впровадження нової моделі передбачено законопроектом «Про якість і безпечність харчових продуктів», що наразі передається на розгляд до Верховної Ради. Згідно з ним, в Україні створюється єдиний компетентний орган, який відповідатиме за дотримання норм у цій галузі.
Про це сьогодні в ефірі «Радіо Ера» FM повідомив Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк.
«Указом Президента було створено Державну ветеринарну та фітосанітарну службу, як єдиний компетентний орган у галузі безпечності та якості харових продуктів. Проте, до прийняття Закону України «Про якість і безпечність харчових продуктів» у новій редакції, кожне міністерство, служба та структура, що наразі є відповідальними у цій сфері, продовжать виконувати свої функції», – зазначив Іван Бісюк.
Законопроект «Про якість і безпечність харчових продуктів», що стане основним у цій галузі, передбачає ряд істотних змін. Зокрема, продовжиться процес гармонізації національного законодавства до вимог Європейського Союзу, що необхідно для підписання угоди про Зону вільної торгівлі.
Також відбудеться спрощення дозвільної системи, шляхом скасування необхідності отримання дозвільних документів, які не впливають на безпечність харчових продуктів.
Проте, на переконання Голови Держветфітослужби, одна із головних змін полягає в посиленні відповідальності операторів ринку за порушення законодавства.
«Кримінальна відповідальність, передбачена цим законопроектом, накладається лише тоді, коли слідством буде доведено, що шкоди здоров’ю людини було завдано зумисне. Зокрема, коли на виробництві використовують ті чи інші інгредієнти, які заборонені законодавством і є небезпечними для людини», – зауважив Іван Бісюк.
Також законопроект передбачає впровадження системи НАССР на всіх підприємствах харчової галузі протягом двох років після ухвалення документу. Завдяки цьому, виробник зможе відслідковувати безпечність продукції на всіх етапах її виготовлення та за умов виникнення якихось підозр відкликати партію з реалізації.
Що ж до утворення єдиного компетентного органу, то очільник Держветфітослужби наголосив, що саме фахівці ветеринарної медицини найбільш підготовлені до впровадження таких змін.
«Ветеринарний фахівець на сьогодні найбільш підготовлений до того, щоб контролювати виробництво продукту від поля до столу. Це пояснюється тим, що за здоров’я тварин, їхнє утримання, лікування та годівлю, забій, переробку відповідає ветеринарний фахівець. Також до органу входитимуть спеціалісти з карантину рослин, що дозволить відслідковувати, що вноситься в ґрунт, яке насіння використовується та яким є готовий продукт», – розповів Іван Бісюк.
Також Голова Держветфітослужби зауважив, що для контролю за якістю і безпечністю харчових продуктів існує вся необхідна науково – технічна база.
«Підкреслю, що лабораторії державної ветеринарної медицини обладнані найкращим устаткуванням серед усіх інших контролюючих органів. І значна частина лабораторій має європейську акредитацію», – зазначив очільник відомства.
Залишити відповідь