Архів категорії 'РЕФОРМА КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ'

Правила додавання вітамінів, мінеральних речовин та деяких інших речовин до харчових продуктів”

Корисні вітамінни i вітамінні комплекси для вагітних

МОЗ наказом від 16.07.2020 N 1613 затвердило Правила додавання вітамінів, мінеральних речовин та деяких інших речовин до харчових продуктів.

Затверджені Правила регламентують порядок додавання вітамінів, мінеральних речовин та деяких інших речовин до харчових продуктів з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я та інтересів споживачів, на виконання положень ст. 1516ч. 2 ст. 37 Закону “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.

Дія Правил поширюється на всіх операторів ринку харчових продуктів, незалежно від форми власності, які провадять господарську діяльність, пов’язану з виробництвом харчових продуктів.

Нет ответов пока

Нові вимоги до вмісту забруднювачів у харчових продуктах



З 4 лютого 2021 року в Україні будуть діяти норми, які довели свою безпечність, ефективність та діють в Європі вже більше 14 років.

Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлені державні санітарні правила і норми щодо максимально допустимих рівнів окремих забруднювачів у харчових продуктах (наказ №1238 від 22 травня 2020 року).

Наказ  набуває чинності через 6 місяців з дня його офіційного опублікування за винятком окремих показників, для яких встановлено додатковий 3-річний перехідний період.

Слід підкреслити, що на переконання бізнесу, це першочергово дозволить усунути торговельні бар’єри, оскільки буде гармонізовано значення показників із країнами ЄС, зокрема, врегульовано норми до кількості нітратів в деяких видів листкових салатів (руколи, тощо); кількості мікотоксинів в горіхах, тощо, що дозволить їх імпорт з країн ЄС.

Нет ответов пока

Затверджені методи відбору зразків для визначення рівня мікотоксинів у харчових продуктах під час держконтролю

Результат пошуку зображень за запитом "лабораторні випробування"

Набув чинності наказ Мінагрополітики від 22 травня 2019 року № 264 «Про затвердження Методів відбору зразків для визначення максимально допустимих рівнів мікотоксинів у харчових продуктах для цілей державного контролю» (зареєстрований в Мін’юсті 12 червня 2019 року за № 608/33579).

Методи розроблені з урахуванням вимог Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 401/2006 від 23 лютого 2006 року.

Прийняття наказу дозволить впровадити єдині для державних ветеринарних інспекторів, акредитованих лабораторій та операторів ринку методи відбору зразків для визначення максимально допустимих рівнів мікотоксинів у харчових продуктах для цілей державного контролю.

Нет ответов пока

Набув чинності Закон України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”

Результат пошуку зображень за запитом "органічний продукт"

Новий закон встановлює вимоги до виробництва органічної продукції за галузями, її обігу, маркування та реалізації, а також механізм сертифікації органічного виробництва.

Також запроваджується ведення реєстрів операторів, органів сертифікації, органічного насіння і садивного матеріалу. Відкритість та загальнодоступність цих реєстрів надасть можливість громадянам, суб’єктам ринку органічної продукції, учасникам ринку, іншим заінтересованими особам отримувати актуальну, достовірну інформацію стосовно операторів органічного ринку, органів сертифікації, що мають право на проведення сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, а також наявності на ринку України органічного насіння і садивного матеріалу.

З текстом Закону можна ознайомитися за посиланням – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2496-19

Нет ответов пока

Старые записи »