Буде несолодко. Чому в Україні у 2024 році злетять ціни на шоколад і цукерки

Кві 04 2024 Опубликовал в Діяльність, Надходження, Новини

Світові ціни на какао-боби перевищили позначку 10 тисяч доларів за тонну, встановивши черговий рекорд. Ринок сколихнув поганий урожай у ключових західноафриканських виробників, що призвів не тільки до зростання ціни, але й до відчутного дефіциту какао-бобів. Фокус дослідив, що відбувається та як ситуація на ринку какао-бобів позначиться на вартості українських кондитерських виробів.

Причини дефіциту: скорочення виробництва та погодні умови

В останній тиждень березня найактивніші ф’ючерси на какао підскочили на 4,5% до $10080 за тонну в Нью-Йорку. І хоча потім вони знизилися до $9 622, за даними Bloomberg, цього року ф’ючерси на какао в Лондоні та Нью-Йорку зросли більш ніж удвічі.
Експерти пояснюють, що це відбулося після новин про проблеми з фінансуванням у Гані, яка є другим за величиною виробником какао-бобів у світі. Річ у тому, що Рада з виробництва какао Гани покладається на іноземне фінансування, щоб платити фермерам, які вирощують какао. Але незабаром країна може втратити доступ до ключового фінансового механізму через кризу врожаю.

Президент Асоціації “Укркондпром” Олександр Балдинюк звертає увагу, що зростання цін навряд чи є тимчасовим, бо це велика системна проблема. “Довгий час на какао-боби трималися низькі ціни, тому сфера не привертала увагу інвесторів, — зазначив експерт у коментарі Фокусу. — Вирощування какао-бобів, що локалізоване у трьох країнах Африки (Кот-дʼІвуар, Гана та Нігерія), скорочувалося протягом багатьох років: дерева старішали, площі не збільшували, врожаї зменшувалися. Останнім часом на це наклалися погодні умови, які були несприятливими для вирощування та збору врожаю, і світ зіткнувся з дефіцитом какао-бобів. Ціни поки що не зупиняються: якщо за минулий рік вони зросли на 50%, то за перші три місяці 2024 року — майже вдвічі. Для порівняння: у вересні 2022-го какао-боби можна було купити по 2,5 тис. доларів за тонну, в грудні минулого року — по 4 тис. доларів за тонну, а зараз вартість перевищила 9 тис. доларів”.

З повним текстом статті можна ознайомитися за посиланням: https://focus.ua/uk/economics/637543-bude-nesolodko-chomu-v-ukrajini-u-2024-roci-zletyat-cini-na-shokolad-i-cukerki

Нет ответов пока

Залишити відповідь