«Укркондпром»: споживачі переплачують за кондитерську продукцію не менше 15-20% через провальну політику влади в енергетиці

Таку заяву зробив президент Асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк.

Він повідомив, що вже кілька місяців виробники харчової продукції змушені купувати газ по ціні, яка перевищує 30 тисяч грн. за тисячу кубів, що призводить до суттєвого зростання вартості продуктів на внутрішньому ринку та падіння конкурентоспроможності української продукції на зовнішніх ринках.

«В харчовій промисловості використовується лише близько 6% від загальних обсягів споживання газу, тому уряд має можливість стримати зростання цін хоча б на продовольчу продукцію, до вартості якої найбільш чутливі соціально вразливі верстви населення. Наприклад, уряд Польщі, щоб подолати наслідки високої інфляції в країні, розробив цілий ряд заходів в енергетичній сфері, в тому числі зниження ставки ПДВ на газ з 23% до 8%, а також будуть повністю скасовані акцизи та знижено ПДВ на електроенергію, що призведе до значного здешевлення енергоресурсів для споживачів. Окрім того, близько 5 мільйонів польських  домогосподарств мають отримати виплати в розмірі 96-275 доларів для підтримки родин у зв’язку із здорожчанням продуктів харчування», – зазначив О.Балдинюк.

В Україні ж, на його думку, уряд не приділяє достатньої уваги енергетичній кризі.

Сторінки: 1 2

Нет ответов пока

Залишити відповідь