«Укркондпром» вітає зусилля Уряду України щодо вирішення питання блокування Білорусією поставок українських солодощів

Тра 24 2013 Опубликовал в Надходження

Таким чином Президент Асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк прокоментував результати 22-го засідання Міжурядової українсько-білоруської комісії з економічного співробітництва, яка відбулася 22 травня 2013 року у м.Київ.

О.Балдинюк відзначив, що важливою новацією підготовки Української сторони до цього засідання стали попередні консультації з українськими товаровиробниками, які за дорученням Першого віце-прем’єр-міністра України С.Арбузова були проведені під головуванням Міністра економічного розвитку і торгівлі України І.Прасолова.

Керівник „Укркондпрому” також відмічає, що жорсткіша позиція українських переговірників у відстоюванні національних економічних інтересів сприяла певному прогресу щодо врегулювання проблемних питань.

На сьогодні практично знято блокаду, яка була влаштована білоруськими митниками українським кондитерським виробам.

Разом з тим, О.Балдинюк наголосив, що повернення Білоруської сторони до звичайного порядку здійснення митних процедур вирішує лише частину проблеми.

За його словами, залишаються істотні ускладнення доступу українських кондитерських виробів до білоруського споживача.

Це зумовлено тим, що білоруська влада, попри запевнення білоруських чиновників, продовжує практику адміністративного обмеження продажів українських солодощах в білоруській торгівлі.

Голова Укркондпрому наголосив, що спростування таких фактів з боку Білоруської сторони є неправдивими і, не виключено, мають на меті ввести в оману офіційних представників України.

«Укркондпром» має інформацію від українських підприємств-екпортерів, яка підтверджує факти тиску білоруської влади на місцевих суб’єктів торгівлі. Внаслідок такого тиску, вітчизняні кондитерські підприємства не можуть відновити попередні обсяги експорту до Республіки Білорусь», зазначив О.Балдинюк.

Глава „Укркондпрому” також наголошує на необхідності створення механізму оперативного та ефективного реагування на подібні протизаконні дії іноземних держав щодо штучного блокування українських товарів.

«Білорусь вдало відпрацювала і застосувала механізм унеможливлення поставок українських кондитерських виробів саме напередодні періоду святкових пікових продажів. Зважаючи, що Україна не спромоглася сформувати швидку і саме адекватну відповідь, залишається високою загроза регулярного використання подібних методів як Білорусією, так і іншими країнами, на ринках яких успішно конкурує українська кондитерська продукція», підкреслив О.Балдинюк.

Як повідомлялося, з початку квітня 2013 року Республіка Білорусь заблокувала поставки українських кондитерських виробів на свій ринок шляхом ускладнення їх митного оформлення.

Також білоруська влада запровадила політику обмеження доступу українських кондитерських виробів до білоруських торговельних мереж. Керівники організацій торгівлі та громадського харчування Республіки Білорусь отримали доручення забезпечити за підсумками першого півріччя 2013 р. питому вагу продажів білоруських кондитерських виробів в загальному об’ємі реалізації не менше 85%.

Орієнтовні втрати українських підприємств від незаконних дій Білорусі складають орієнтовно 40-50 млн. грн. на місяць без врахування втрат суміжних галузей: цукрової, борошняної, крохмалопатокової та масложирової.

Білорусія є нетто експортером та четвертим найбільшим зарубіжним традиційним ринком збуту українських кондитерських виробів у світі. За даними Держмитслужби України, в 2012 р. з України в Республіку Білорусь було поставлено 23,6 тис. тонн кондитерських виробів.

Нет ответов пока

Залишити відповідь