Укркондпром вітає зусилля Мінінфраструктури з відновлення транзиту через Росію

Фев 24 2016

SONY DSCТаку заяву зробив сьогодні голова Асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк.

 За словами керівника галузевої асоціації, на даний час залізничний і автотранспортний транзит через Росію поки що залишається основним маршрутом доставки українських експортних вантажів до Центральної Азії, Монголії та Китаю. Тому зусилля Мініфраструктури з розблокування українських вантажів та забезпечення їх безперешкодного транзиту територією Росії є важливим інструментом збереження української присутності на традиційних зовнішніх ринках збуту.

Вітаючи громадські ініціативи спротиву російській агресії, О.Балдинюк, разом з тим, підкреслив, що глобальний міжнародний транзит здебільшого лежить поза рамками двосторонніх українсько-російських відносин і торкається інтересів багатьох партнерів України, зокрема, країн ЄС. Тому, на його думку, у пошуку ефективних заходів у відповідь на чергові агресивні кроки з боку Росії слід враховувати загрозу, що блокування Україною міжнародного транзиту може призвести до підриву іміджу України як надійного міжнародного транзитера, переорієнтування транзитних потоків через інші сусідні країни без помітної шкоди для російської економіки.

Олександр Балдинюк наголосив, що непередбачувана політика Росії в тому числі і в транзитних питаннях, актуалізує  необхідність подальшого розвитку Україною альтернативного транзитного коридору в Центральну Азію через країни Кавказу. Він відзначив прогрес України у створенні такого коридору, свідченням чого стало успішне проходження першого контейнерного потягу з українськими товарами транзитним маршрутом через паромні переправи Чорного і Каспійського морів.

Керівник Укркондпрому висловив позицію підприємств кондитерської галузі, що тарифи на перевезення цим маршрутом мають стати предметом подальшої оптимізації. Тому Асоціація з надією сприймає налаштованість Міністерства інфраструктури на підвищення економічної привабливості альтернативного транзиту, зазначив О.Балдинюк.

Голова Асоціації Укркондпром також закликав український уряд продовжувати політику жорсткого відстоювання інтересів України у відносинах з Росією, зокрема і в питаннях забезпечення безперешкодного транзиту, як в двосторонньому форматі, так і в рамках міжнародних організацій, членами яких є обидві сторони.

Нет ответов пока

Добавить комментарий