Укркондпром закликав Уряд України вжити адекватних заходів у відповідь на дискримінаційні і недружні дії з боку Білорусії

Май 26 2014

imagesАсоціація «Укркондпром» закликала Уряд України вжити адекватних заходів у відповідь на дискримінаційні і недружні дії з боку Білорусії.

Таку заяву зробив керівник Асоціації Олександр Балдинюк, коментуючи  рішення Ради Міністрів Республіки Білорусь увести ліцензування імпорту кондитерських виробів і сировини для їх виробництва із-за меж території Митного союзу.

«Білорусія запровадила режим ліцензування імпорту солодощів, яким надає собі право вимагати від українських виробників дотримання адміністративно встановлених мінімальних цін на їхню продукцію».

Глава «Укркондпрому» звернув увагу, що адміністративне втручання у ціноутворення на українську продукцію є відвертим порушенням Білоруською стороною умов двосторонньої торгівлі, визначених міжнародно-правовими інструментами, учасниками яких є обидві країни.

«Умова виконання вимог органів державної влади Білорусі щодо мінімальних цін на українську кондитерську продукцію порушує базові принципи конкуренції і встановлює нерівноправні мови торгівлі українськими кондвиробами на білоруському ринку», — наголосив Олександр Балдинюк.

Він зазначив, що метою рішення білоруської влади є блокування або істотне утруднення доступу українських кондитерських виробів до білоруського ринку шляхом штучного здорожчання української продукції.

Олександр Балдинюк повідомив, що Асоціація підготувала і направила в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України «Заяву на проведення розслідування з метою встановлення дискримінаційних та недружніх дій з боку Республіки Білорусь відносно українських підприємств кондитерської галузі».

Керівник «Укркондпрому» підкреслив необхідність адекватного реагування на недружні і незаконні дії білоруської влади, які порушують захищені міжнародним законодавством українські торговельно-економічні інтереси.

Він нагадав, що в квітні-травні 2013 року Білорусія  вдало апробувала штучне блокування поставок української продукції шляхом застосування митних процедур, внаслідок чого експорт українських цукерок в цю країну було повністю припинено саме у час пікових продажів на Великдень.

«Недостатньо ефективні дії українських чиновників утвердили білоруську владу у безкарності і можливості проводити і в подальшому подібну недружню політику відносно українського виробника», – зазначив Балдинюк.

 

Як повідомлялося, 16 травня 2014 року Рада Міністрів Республіки Білорусь прийняла Постанову № 469 «Про ліцензування імпорту окремих видів макаронних виробів, а також кондитерських виробів і сировини для їх виробництва за меж єдиної митної території Митного».

Відповідно до цієї Постанови, імпорт в Республіку Білорусь з-за меж Митного союзу кондитерських виробів здійснюється за разовими ліцензіями, які видаються Мінторгівлі за погодженням з Міністерством сільського господарства та продовольства і Білоруським державним концерном харчової промисловості «Бєлгоспіщепром». Заява про видачу ліцензії повинна погоджуватись з Бєлгоспіщепромом за наявності укладених між концерном та виробником кондитерської продукції угод про умови поставок до Республіки Білорусь, де мають бути встановлені мінімальні ціни на продукцію.

Білорусія є четвертим найбільшим зарубіжним ринком збуту українських кондитерських виробів. За даними Міністерства доходів та зборів України, в 2013 році експорт кондитерської продукції із України в Білорусію склав 24,4 тис. тонн на суму 70 млн. дол. США. Імпорт із Білорусії в Україну в минулому році становив 1,2 тис тонн на суму 3,3 млн. дол. США.

Постанова Ради Міністрів Республіки Білорусь №469 від 16.05.2014 р. загрожує істотними збитками вітчизняних суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та України.

Такі збитки, спричинені істотним зменшенням постачань, призведуть до падіння нарахувань податку на прибуток, зменшення валютної виручки, скорочення робочих місць в галузі, зниження відрахувань у фонди оплати праці тощо.

Асоціація «Укркондпром» є єдиним галузевим об’єднанням виробників кондитерської, харчоконцентратної, крохмалепатокової продукції та кави в Україні.

Учасниками Асоціації забезпечується 70% кондитерського та харчоконцентратного виробництва, близько 95% виробництва кави та крохмалепатокового виробництва в загальному обсязі виробництва галузі в Україні.

Нет ответов пока

Добавить комментарий