Укркондпром закликає Уряд вжити дієвих заходів у відповідь на дискримінаційні дії Республіки Білорусь

Вер 21 2015 Опубликовал в Надходження

images

Таким чином Асоціація «Укркондпром» відреагувала на Рішення Ради міністрів Республіки Білорусь запровадити дискримінаційну процедуру – обов’язкову санітарно-гігієнічну експертизу імпортної продукції.

Глава «Укркондпрому» О.Балдинюк відзначив, що в зв’язку із цим рішенням, введення українських товарів в обіг на ринок Білорусії починаючи з 27 серпня 2015 р. істотно обмежене.

О.Балдинюк підкреслив, що своїми діями Білорусь відверто порушує Угоду про вільну торгівлю СНД від 2011 року.

Обов’язкова санітарно-гігієнічна експертиза в Республіці Білорусь не розповсюджується на продукцію, походженням із країн-членів Євразійського економічного союзу, зокрема Росії, та на товари білоруського виробництва.

В Асоціації відмітили, що Республіка Білорусь щороку вдається до різних технологій блокування доступу українських виробників до свого ринку, які порушують міжнародні зобов’язання Білорусії.

«Білорусія, експлуатуючи український ринок в режимі найбільшого сприяння, який забезпечується їй Українською стороною, і маючи позитивне торговельне сальдо з Україною в розмірі близько півмільярда доларів США, сама вдається до незаконних адміністративних методів блокування доступу українських товарів до білоруського ринку», зазначив Балдинюк.

Асоціація «Укркондпром» подала в Мінекономрозвитку України Заяву на проведення розслідування з метою встановлення дискримінаційних та недружніх дій з боку Республіки Білорусь відносно українських виробників. За попередніми підрахунками Асоціації, збитки вітчизняної кондитерської галузі внаслідок таких заходів Білорусії вже склали близько 40 млн. грн. і продовжують збільшуватись.

Як відомо, 27.08.2015 р. набула чинності Постанова Ради Міністрів Республіки Білорусь № 666 від 06.08.2015 р. «Про внесення доповнень в Постанову Ради Міністрів Республіки Білорусь від 17 лютого 2012 р. № 156». Зазначеною Постановою запроваджується адміністративна процедура по відношенню до юридичних осіб та приватних підприємців – державна санітарно-гігієнічна експертиза продукції закордонного виробництва. Державна санітарно-гігієнічна експертиза не проводиться по відношенню до продукції білоруських виробників та виробників країн-членів ЄАЕС.

16.05.2014 р. Рада Міністрів Республіки Білорусь прийняла Постанову № 469 «Про ліцензування імпорту окремих видів макаронних виробів, а також кондитерських виробів і сировини для їх виробництва за меж єдиної митної території Митного союзу та внесення зміни і доповнень до постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 17 лютого 2012 року № 156».

Постановою передбачалось, що імпорт в Республіку Білорусь з-за меж єдиної митної території Митного союзу окремих видів товарів здійснюється за разовими ліцензіями, що видаються Міністерством торгівлі за погодженням з Міністерством сільського господарства та продовольства і Білоруським державним концерном харчової промисловості «Бєлгоспіщепром» за наявності укладених між концерном і українським підприємством-виробником Угод про умови поставок до Республіки Білорусь таких виробів, де встановлюються мінімальні ціни на них.

В ході переговорів із Державним Концерном «Бєлгоспищепром», українським підприємствам була висунута умова щодо збільшення ціни продажу продукції в Білорусії на 30-500%. Таке підвищення ціни унеможливило продажі вітчизняних товарів в Республіці Білорусь.

Протягом квітня-травня 2013 року весь обсяг української продукції за кодами 1704 ТН ЗЕД МС (цукристі кондитерські вироби) та 1806 ТН ЗЕД МС (шоколадні кондитерські вироби), при проходженні митного оформлення на білоруських митницях, підпадала під орієнтування на повний огляд із наступним вивантаженням на склад тимчасового зберігання та проходженням митної експертизи тривалістю до 30 робочих днів. В результаті таких дій Білоруської сторони, було повністю припинено експорт кондитерських виробів з України до Республіки Білорусь напередодні свята Пасхи, коли спостерігаються пікові продажі.

01.07.2014 р., в зв’язку із черговим застосуванням Республікою Білорусь торговельних обмежень до деяких товарів українського походження Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України (далі – Комісія) прийняла Рішення № 316/2014/4421-06 «Про встановлення фактів дискримінаційних та недружніх дій Республіки Білорусь щодо кондитерських виробів, походженням з України, та застосування адекватних заходів у відповідь», яким запроваджено спеціальне мито у розмірі 55,29% митної вартості товару щодо імпорту в Україну низки товарів походженням з Республіки Білорусь.

Після врегулювання питання поставок української продукції до Білорусії згадане рішення Комісії було призупинено рішенням № АД-319/2014/4421-06 від 05.08.2014 р.

Дію вищезазначених заходів може бути поновлено до 31.12.2016 р. у разі наявності фактів дискримінаційних та/або недружніх дій Республіки Білорусь щодо законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України – українських виробників-експортерів.

Нет ответов пока

Залишити відповідь